Již 6.10. 2018 se uskuteční pro všechny příznivce dřevostaveb již pátý ročník akce Den otevřených dřevostaveb 2018, jejímž cílem je umožnit široké veřejnosti prohlídku kvalitních domů od 10:00 do 17:00.

Vybrané vzorové, referenční a rozestavěné domy členských firem ADMD budou na území celé České republiky a Avanta i tento rok nesmí chybět.

Umožníme Vám si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily konstrukce a dozvědět se od kvalifikovaných odborníků všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebujete. V tento den představíme rovnou tři domy, kterýmy jsou:

 

Timbex RD, Klánovice

Jedná se o dům v konstrukci Timbex - tedy kombinace betonového nosného skeletu a dřevěného opláštění. Dům je podkrovní a je určen pro vybavení 2 bytovými jednotkami. Podkroví je zatím nedokončené a návštěvníci tedy mohou přímo vidět benefity tohoto nosného systému. Dispoziční řešení bytové jednotky v 1.NP je 3+KK, zastavěná plocha domu 94 m2.

klanovice 

 

RD 170 V , Kanice

Cílem bylo vybudovat samostatně stojící dům pro čtyřčlenou rodinu s klidovou a funkční částí zahrady. Typový dům RD 170 V s dispozicí 5+kk a zastavěnou plochou 86,88 m2 byl jednoznačnou volbou. Jedná se o nepodsklepenou dvoupodlažní stavbu se zvýšenými pozednicemi. Toto řešení nabízí větší komfort a prostor v podkroví. Obvodové stěny jsou navrženy jako difúzně uzavřená konstrukce. Okenní otvory jsou doplněny venkovními žaluziemi, které zajišťují členům rodiny větší soukromí a zároveň chrání objekt proti přehřívání v horkých letních dnech.

 Kanice

 

Novostavba, Milotice u Kyjova (okres Hodonín)

Jednáse o novostavbu bungalovu v obci Milotice. Dům je dispozičněkoncipiován jako 5+1 ve tvaru L s vestavěnou garáží. Celkovázastavěnáplocha objektu činí 198 m2, užitnápodlahováplocha je 144 m2. Jednáse o dřevostavbu nízkoenergetického charakteru, s difuzněuzavřenou skladbou obvodových konstrukcí. Vytápěníobjektu zajišťujíelektricképodlahovéfólie. Ty díky velice nízkétepelnéztrátěobjektu udžujíideálníteplotu a navíc si investor může díky termostatům (v každémístnosti) nastavit teplotu každého pokoje odlišně. Zajímavostíje určitěobývacípokoj s otevřeným krovem a velkým francouzským oknem, přes kterése pohodlnědostane investor na terasu a do zahrady.

MIlotice uvod