Již 6.10. 2018 se uskuteční pro všechny příznivce dřevostaveb již pátý ročník akce Den otevřených dřevostaveb 2018, jejímž cílem je umožnit široké veřejnosti prohlídku kvalitních domů od 10:00 do 17:00.

 

Vybrané vzorové, referenční a rozestavěné domy členských firem ADMD budou na území celé České republiky a Avanta i tento rok nesmí chybět.
Umožníme Vám si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily konstrukce a dozvědět se od kvalifikovaných odborníků všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebujete.
V tento den představíme rovnou tři domy, kterýmy jsou:

 

Timbex RD, Klánovice

Jedná se o dům v konstrukci Timbex - tedy kombinace betonového nosného skeletu a dřevěného opláštění. Dům je podkrovní a je určen pro vybavení 2 bytovými jednotkami. Podkroví je zatím nedokončené a návštěvníci tedy mohou přímo vidět benefity tohoto nosného systému. Dispoziční řešení bytové jednotky v 1.NP je 3+KK, zastavěná plocha domu 94 m2.

klanovice 

RD 170 V , Kanice

Cílem bylo vybudovat samostatně stojící dům pro čtyřčlenou rodinu s klidovou a funkční částí zahrady. Typový dům RD 170 V s dispozicí 5+kk a zastavěnou plochou 86,88 m2 byl jednoznačnou volbou. Jedná se o nepodsklepenou dvoupodlažní stavbu se zvýšenými pozednicemi. Toto řešení nabízí větší komfort a prostor v podkroví. Obvodové stěny jsou navrženy jako difúzně uzavřená konstrukce. Okenní otvory jsou doplněny venkovními žaluziemi, které zajišťují členům rodiny větší soukromí a zároveň chrání objekt proti přehřívání v horkých letních dnech.

 Kanice

Nástavba, Brno-Žabovřesky

Jedná se nástavbu domu v úrovni 4NP v úzké ulici v centru Brna. Objekt je dispozičně řešen jako 1+kk se zastavěnou plochu 92 m2. Zajímavostí je, že se pro novostavbu musela zásadně upravit stávající stropní konstrukce, ze které se nově vyložil i balkon směrem do zahrady. 

nastavbazabovresky