Avanta Systeme zvítězila s domem Y House v soutěži Dřevostavba roku 2016.

y house velkyV sobotu 4.února byly jako součást výstavy Dřevostavby 2017 na výstavišti v Praze Holešovicích vyhlášeny výsledky soutěže Dřevostavba roku 2016 časopisů DŘEVO&stavby a sruby&roubenky. Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

V první – dřevostavby sendvičového typu konstrukcí

ve druhé – dřevostavby sruby a roubenky

V obou kategoriích se do finálového kola probojovalo šest domů.

Máme velkou radost a jsme hrdí na to, že naše stavba „ Dům ve tvaru ypsilon „ se stala vítězem s největším počtem hlasů ve své kategorii, ale i absolutním vítězem celé soutěže s největším počtem všech hlasů!

Došlo tím k úspěšnému završení celého procesu, na jehož začátku byl rozumný investor, který se nebojí nestandardních řešení a jehož největším kriteriem nezůstává pouze úsporná cena. Náš architekt dal myšlenkám a snům tvar a smysl a to mnohde dosti odvážně za použití kompozitních konstrukcí. V návaznosti podniková projekční kancelář v potu tváře plnila přání architekta a v definování a dimenzování množství originálních detailů doplnila vizi, „ že to jde“. Poté, co jsme nápady obhájili i před stavebním úřadem a zajistili územní a stavební řízení se řádně zapotila realizační složka, která návrh zhmotnila a završila tím celý proces spolupráce všech týmů Avanta Systeme s.r.o., jež se na projektu podílely.

O to více nás těší, že každá součást společnosti přinesla svůj díl do komplexní služby, která byla na konci jako vítězná v naplnění principů architektury rovnováhy formy a funkce; vzhledu i konstrukce. Poděkování za tento úspěch tímto náleží každému z týmu Avanta Systeme spol. s r.o.

 

soutez1
soutez2
soutez3
soutez4
soutez5
soutez6
soutez7
soutez8
soutez9

Více na stránkách časopisu Dřevo&Stavby.

 

 

Dřevostavba roku 2013

Avanta Systeme získala cenu čtenářů časopisu Dřevo&Stavby za realizaci domu RD 170V.

cena ctenaru finalista Avanta X